The LTOP 111H Rapid Transit Tournaments are designed for fast and intensive visitor-to-staff access, such as banks and holdings, where luxury and prestige are at the forefront. The LTOP 111H Rapid Transit Tournaments have given architects and decorators the opportunity to make many different super models. Wood, marble, granite besides leather and various walnut, oak, olive coatings using very luxurious solutions and their own special decorations are realized.

LTOP 111H turnstiles form a corridor. In the middle of this corridor there is a curtain / wing that passes through glass or plexiglass. This curtain / wing opens when you read the visitor’s card. As the visitor passes through, the sensor sensors in the corridor will allow the person who is reading the card to pass, and if one more person crosses the door without reading the card from the back, the curtain closes suddenly and the alarm sounds. However, if there is a danger to human being during a sudden shutdown, the wing will not close but an alarm sounds and warns of safety.

At the LTOP 111H, the wings open and close by angular movement. The upper parts of these models can be made of stainless steel, marble or granite. In our standard models the corridor sides are usually black plexiglass or stainless steel. In addition, by removing the LTOP 111H in the corridor length by 2 meters, the transition system can be changed to: The wings are constantly open. But suddenly it closes when you want to pass without reading the card.

This system is ideal for very dense transitions. However, because people do not see an obstacle in between, they want to pass because of ignorance. Due to this reason, this system is very suitable for the staff of the company and can switch as fast as the speed of the card readers.

LTOP 111H Optik Turnike

ÖZELLİKLER

Elektrik kesintilerinde turnikeler serbest geçişe izin verir. Bu yasal bir mecburiyettir. Ancak elektrik kesildiğinde kilitli kalması istenirse, müşterinin yazılı talimatıyla opsiyonel olarak sağlanır. Turnikeler tek veya çift yönlü geçiş yapabilir. Bu geçişler kontrollü veya serbest olabilir. Her iki geçişi de kart okuyucu kontrollü olsa bile belli zamanlarda giriş veya çıkışı son kullanıcı serbest bıraktırabilir.

Yangın ve deprem gibi çok hızlı kaçış istenildiğinde opsiyonel olarak firmanın; Yangın veya deprem alarm sisteminden aldığı bir kontakla turnikenin kanatları yana kayar. Böylelikle serbest geçiş sağlanır. Aynı şekilde protokol geçişlerde bir düğmeye basılarak kanatlar yana açılır ve özel ziyaretçilerin serbest geçişi sağlanır. Turnikenin dönüş yönü (giriş ve çıkış için) dahili algılayıcılar tarafından belirlenir.

Sensör algılayıcıları sayesinde kaçak geçişlerde perdeyi kapatır ve alarm çalarak güvenliği ikaz eder. Ancak ani kapatma esnasında kaçakta olsa insana bir tehlike oluşturacaksa kanat kapanmaz ama alarm çalarak güvenliği ikaz eder.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Çalışma: Çift yönlü kontrollü veya kontrolsüz giriş çıkış imkanı
Kasa: AISI 304 kalite paslanmaz çelik, oval burun
Kanatlar: Açısal çift kademeli 8 mm temperli cam
Üst Tabla: 10 mm Siyah Temperli Cam
Fonksiyonlar: Mikroprosesör kontrol ile iki yönlü çalışma ve bir kişinin geçişine izin verme, elektronik geçiş hafıza örneği ile bir geçiş tamamlanmadan gelen diğer sinyalleri hafızaya alır ve kanatları kapatmadan geçişe izin verir.
Mekanizma: Mekanik tork kontrolü ile fiziksel sıkışmalarda kişiye zarar vermez.
Algılama Sensörleri: Her Turnikede 6 adet karşılıklı foto elektrik sensörü bulunur.
Acil Durum Modu: Acil durumlarda yangın ihbar sisteminden gelen sinyal ile “acil mod” konumuna geçer ve kanatlar açılarak geçiş yolu açılır. Enerji kesintisinde opsiyonel akü desteği ile kanatlar otomatik olarak açık pozisyona geçer.
Güvenlik Seviye Ayarı: 2 adet tanımlanabilen güvenlik seviyesi ayarı ile müşteri isteğine göre kaçak geçişler, tersten geçişler ve yetkisiz her türlü geçişte turnikenin bu geçişi sesli / gizli bildirmesi veya engellemesi sağlanabilir.
Çalışma Voltajı: 110-230 VAC, 47-60 Hz
Güç Tüketimi: Geçişlerde 58W, beklemede 9W (2 kanat için)
Çalışma Isısı: -10°C /+70°C
Geçiş Hızı: 25 kişi/dakika
Geçiş Ağırlığı: 90 cm
Ağırlık: 85 kg (Tekli Kanat)
Güvenlik Seviyesi: Caydırıcı
Kullanım Alanları: İç ortam kullanımına uygundur.
OPSİYONLAR

Granit veya Mermer Üst Tabla
Ahşap Üst Tabla
Kanat Led Işıklar
Kanat Üzeri Logo Kazıma
Sticker
Uzaktan Kumanda Ünitesi
Paslanmaz Çelik Okuyucu Aparatı
Sayaç
Paslanmaz Çelik Okuyucu Ayağı
Paslanmaz Çelik Alt Tabla

İNDİRMELER